Koniec pięknej serii! VICTORIA Porąbka Usze. 4:2 LKS Poręba Spytkowska
victoria-poreba.jpgMecz od samego początku zapowiadał się pasjonująco. Wiadome było, że jeżeli Victoria poważnie myśli o awansie to trzeba mecz wygrać. I tak się stało!.

Jak zawsze mecz z Porębą obfitował w agresywne zagrania i faule. Nie inaczej było tym razem. Już w pierwszej akcji Poręby piłkarze Victorii pokazali, że dzisiejszy mecz nie będzie sielanką. Ostro wycięty został pomocnik Poręby.

W 13 minucie pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy. Dobre dośrodkowanie z prawej strony Pachoty, ale Jonasz Nadolnik pudłuje. W 14 minucie bramka dla gości. Rzut rożny, najwyżej wyskoczył Bieniek Mateusz i zdobył bramkę. W 19 minucie ponownie wrzucona piłka w pole karne Poręby ale nikt nie zamknął akcji.

W 30 minucie mamy wyrównanie. Spore zamieszanie w 'szesnastce' wykorzystał Jonasz Nadolnik i skierował piłkę do siatki. W 34 minucie doskonałe podanie dostaje Jonasz Nadolnik i wychodzi sam na sam ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną. Sądząc po reakcji naszych graczy spalony był bardzo wątpliwy.

W 38 minucie na prowadzenie znów wychodzą goście. Wypuszczony sam na sam został Zych Mariusz i pokonał bezradnego Mirgę. W tej sytuacji sędzia mógł odgwizdać spalonego. W 40 minucie piłka w siatce Poręby ale sędzia uznaje że faulowany był bramkarz przyjezdnych.

41 minuta i mamy remis po raz drugi w tym meczu. Faul w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Bodura. Warto zaznaczyć, że to 5 karny w tym sezonie dla Victorii. Wszystkie skutecznie wykorzystał Tomek Bodura.

W 45 minucie groźna kontra Poręby ale na szczęście nie ma bramki.

Do prezerwy wynik się już nie zmienił. 2:2.

Druga połowa zaczęła się spokojnie. W 49 minucie groźny strzał oddał Wojciech Zych ale uderzenie było minimalnie nie celne. w 55 minucie Victoria wykonywała róg. Piłka spadła na głowę jednego z naszych o po atomowym uderzeniu piłka tylko obiła poprzeczkę.

W 63 minucie pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie wychodzą gospodarze. Rzut wolny z 30 metrów. Dariusz Łazarz wrzuca piłkę w pole karne, a tą do siatki kieruje Jonasz Nadolnik.

Piłkarze Poręby atakowali i chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę wyrównującą. Bardzo dobrze spisywała się jednak obrona Victorii. W 67 minucie strzał z dalszej odległości mija sporo bramkę Mirgi.

W 72 minucie bardzo dobra akcja Poręby zostaje zmarnowana. Mając tylko bramkarza przed sobą zawodnik Poręby fatalnie spudłował. 6 minut potem próbuje Daro Łazarz, jednak jego strzał także niecelny.

Dwie minuty potem (80') gol dla Victorii. Mariusz Wnętrzak dostaje piłkę 25 metrów od bramki na środku. Potężne uderzenie ląduje w samym okienku bramki!. Naprawdę kapitalna bramka Wnętrzaka i w tym momencie było 4-2. w 81 minucie pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Macieja Wróbla zmienia Artur Kozioł.

W 85 minucie mogło być 5:2. Podobne uderzenie jak Mariusza Wnętrzaka tym razem wykonane przez Wojtka Zycha, ale bramkarz przepięknie wybronił piłkę zmierzającą w okienko bramki. W 88 minucie kolejna zmiana. Jonasza Nadolnika zmienia Grzegorz Pabian. Minutę potem żółtym kartonikiem ukarany zostaje Tomasz Bodura. W doliczonym czasie gry na boisku zameldował się Józef Migda.

Victoria Porąbka Uszewska 4:2 LKS Poręba Spytkowska